Про дистанційне навчання

В Міжнародному університеті бізнесу і права, як і скрізь в Україні, триває карантин. Тож студенти опановують нові знання дистанційно. Звичайно, допомагають їм у цьому викладачі, які постійно перебувають на зв’язку, та, за допомогою освітньої онлайн платформи Moodle, додатку Zoom, Telegram  та Viber, які   дозволяють обмінюватися текстовими повідомленнями, графічними та відеофайлами, а також безкоштовно телефонувати іншим користувачам програми.

То ж як іде перебіг дистанційного навчання наразі? Чи є якісь особливості, переваги та недоліки? Саме такі питання цікавили нас, коли ми вирішили з’ясувати, як пристосовується до нових умов праці та навчання колектив університету.

«На кафедрах викладачі та студенти активно працюють дистанційно. Тісна співпраця студентів із науково-педагогічними працівниками, за допомогою різних освітніх платформ і соціальних мереж, дає бажані результати. Здобувачам освіти не лише надається вся необхідна інформація для навчання, а також перевіряються їхні знання за допомогою різних форм контролю. Слід зазначити, що студенти відповідально ставляться до такої співпраці й активно користуються умовами та перевагами дистанційного навчання», – зазначила проректор з навчально-методичної роботи Світлана Прохорчук.  

«Дистанційне навчання студентів – це можливість самореалізуватися та самовдосконалюватись в будь-який час, будувати для себе індивідуальний графік навчання та навчатися там, де комфортно і у зручному темпі. Окрім того, студент завжди може повернутися до вивчення складніших питань, кілька разів подивитися відео-лекції, перечитати переписку з викладачем, а вже відомі йому теми може пропустити. Головне – успішно проходити проміжні та підсумкові атестації», – вважають викладачі  кафедр менеджменту; фінансів, обліку та оподаткування; маркетингу; міжнародних економічних відносин та економічної теорії; адміністративного, кримінального права та процесу та інш. Студенти ж зазначають, що, окрім численних переваг, дистанційне навчання має й свої недоліки: наявність мотивації, ґрунтовних вмінь і навичок, відсутність безпосереднього прямого контакту з викладачами та однокурсниками.

Голова ради студентського самоврядування університету Яцімірська Ганна від імені студентів, зазначила: «Карантин карантином, а навчання ніхто не відміняв. Тому студенти занурились у дистанційне навчання з головою. І хоча надворі уже вирує весна та тепло, ми всі свідомі громадяни своєї країни. Тож ми закрилися вдома, озброїлися інтернетом, зошитами, додатковою літературою, онлайн-ресурсами дистанційної освіти МУБіП  та плідно працюємо разом із викладачами. Ми впевнені, що це лише на користь, адже скоро повернемося у звичне життя студентів».

Отакі вони, онлайн будні колективу Міжнародного університету бізнесу і права. Кожен знаходить у дистанційному навчанні свої переваги та недоліки. Однак всі одноголосно зазначають, що відтепер розуміють цінність можливості вільно пересуватися та проводити час на парах і з друзями. А поки що – дотримуймося правил карантину, бережімо себе та будьмо відповідальними! Бережіть себе!